סיפור הצלחה – שיטת אייכה בבית ספר

סיפור הצלחה – שיטת אייכה בבית ספר

כמוסד אזורי שחייב לקבל כל תלמיד המבקש ללמוד במסגרתה, בית הספר היה צריך להתמודד עם תלמידים אלימים או בלי בגרות מינימלית לעצור את הדחפים שלהם. למציאות הזאת היה מחיר כבד באווירה הבית ספרית. על מנת להתמודד עם המציאות, המנהלת, מרים בר אשר, לקחה על עצמה פרויקט רציני של הכנסת ארגון פרטי בשם "איכה" שתפקידה היה לעבוד עם כל המחנכים באופן פרטני וכן עם כל הסגל בפגישות דו-שבועיות על מנת להעניק לנו כלים חדשים.

התוכנית דרשה הן מן המנהלת והן מהצוות תרומה של שעות נוספות על חשבונם וויתור על שעות לכבוד הלימוד והיישום. למרות זאת, העבודה נעשתה בשמחה וברצון.

פגישות ודיונים, שאלות וכללים.

לאט לאט בנינו את עצמנו כמורים שמביאים את הילד לכבד את עצמו, את המורים ואת החברים. נדבך אחר נדבך, שיעור לאחר שיעור, השתדלנו ליישם את מה שלמדנו כדי להביא את כלל הילדים לידי לימוד רציני ושיתוף פעולה עם חבריהם ואיתנו.

ואכן, התוצאות נראו בכל השטחים. כיתות שלפני כן לא הסכימו לשחק יחד, כבר שיתפו פעולה במגרש הכדור- רגל. ילדים שפעם היו נפגעים מילד אחר ובוחרים לבכות או להחזיר, למדו לבטא את הרגשות והצרכים שלהם בצורה מכבדת ולהמשיך הלאה. ואלה שפגעו למדו לבקש סליחה.

הציפיות של כל המורים עלה ביחד עם כל פגישה ופגישה עם "איכה". כבר אין תלמידים שמסתובבים סתם. הילד יודע ומכבד את תפקידו ומבין גם כשטועה. וכשיש נפילות, כמו שקורה בחיים, אנחנו יושבים עם המנהלת וחושבים איפה אפשר לשפר את התהליך ובעיקר, את עצמנו.

זה מאוד מיוחד שבית ספר לוקח כאקסיומה שעונשים הם לא הפתרון ולומד ומיישם תוכנית בית ספרית בה הילד לומד מתוך תוצאות טבעיות של מעשיו. זה מאוד מיוחד שמנהלת בית ספר מעודדת מורים להשתמש בכל היצירתיות והייחודיות שלהם להביא את הילד ללימוד ללא כפייה וללא גערה.

אנחנו כל הזמן בשכלול הכללים כדי שגם אנחנו וגם התלמיד נדע מה מצפים מאתנו ומה המחיר כשלא מתקיימים הכללים. זה דורש חשיבה ועבודה וכולנו נרתמנו לכך בזכות ובעידוד המנהלת.

כולנו יודעים ששימוש בשליטה מזמן כבר לא עובד וכוח מוליד כוח. אצלנו למדנו כיצד לחנך בלי אלה: לחפש תמיד את טובת הילד, ללמוד לדון אותו לכף זכות, להיות מוכן לקבל את הרגש והמקום של הילד, אך לא לוותר על הגבולות הברורים, הם הקווים שעושים את בית הספר שלנו כמקום המוכן לילדי העתיד.

אשרינו ומה טוב חלקינו שזכינו לראש צוות עם ראיה חיובית ובונה.

בכבוד רב,

מכתב ממורה בבית ספר חמדת השקד בעקבות עבודה של צוות המורים עם מרכז אייכה

שם המורה הכותבת לא פורסם על מנת לשמור על פרטיותה. העבודה עם צוות בית הספר נעשתה על ידי אביטל להב ואופירה פאלק מצוות מרכז אייכה בליווי של רונית בן דב חנוך מנהלת מרכז אייכה.

0