הדרכת הורים קבוצתית

הדרכת הורים קבוצתית

הדרכת הורים קבוצתית

מרכז אייכה הינו מרכז טיפולי המספק הדרכת הורים בשיטת אייכה – שפת הקשר המגדלהמרכז מתמחה בהדרכת הורים פרטנית והדרכת הורים קבוצתית. ההדרכה הקבוצתית מיועדת להורים המעידים על עצמם, או מאותרים על-ידי גורמים בקהילה (יועצת, פסיכולוג בית-ספר), שהם מוטרדים או מודאגים בנוגע לילדם. הדאגה יכולה לנבוע מהתנהגות הילד (או הנער), מתפקודו או מיחסו אל עצמו, אל בני משפחתו, או אל הצוות החינוכי בבית הספר. הדרכת הורים מכונה גם בשם טיפול בילד באמצעות הוריו, וזאת משום שההדרכה מהווה תחליף יעיל, אמיתי וחסכוני למצבי תקיעות טיפולית ולמקרים בהם הילד הינו "סרבן טיפול" אשר אינו מביע מוטיבציה להיעזר.

קבוצות הורים בשיטת אייכה מתקיימות בשיתוף עם מנהל קהילתי בקעה ירושלים – לפרטים לחצו כאן

מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון: 054-5662218 או באמצעות דף צור קשר

הורות קבוצתית בעידן של בלבול

הגישה של איכה מתבססת על הנחות יסוד חדשניות המקנות להורים שפה חדשה, "שפה מגדלת", באמצעותה הם יכולים לכוון את ילדיהם בהתאם לעולמם הערכי, להתפתחות ומימוש עצמי בתחומים החשובים להם. במסגרת הדרכת הורים קבוצתית ההורים נחשפים לעולם המושגים של השפה המגדלת ורוכשים את הכלים המעשיים להשתמש בה. בנוסף ההורים יכולים להיעזר בקבוצה לצורך התמודדות עם קשייהם בבית. יתרונה של הדרכת הורים קבוצתית טמון בכך שהיא מאפשרת הכרה בכך שחלק ניכר מהקשיים בהורות העכשווית משותפים להורים רבים ומושפעים מתהליכים חברתיים רבי עוצמה, שההתמודדות איתם היא אישית וקהילתית כאחד. הורים רבים חשים כיום בלבול, אי-ידיעה וחוסר אונים לנוכח דרישות ילדיהם, הנתונים גם הם עצמם ללחצים חברתיים הולכים וגדלים. לא פעם, הורים מוטרדים מכך שהם חסרים את הכלים המתאימים להתמודד עם אובדן הדרך שנדמה שמחלחל לכל שכבות החברה. למידה של השפה המגדלת בקבוצה ואימון משותף בשימוש בה, עשויים להביא ליצירתה של קבוצת עבודה תומכת אף מחוץ ומעבר למפגשי הקבוצה.

יש לציין כי הדרכת הורים קבוצתית אינה מתאימה למקרים קיצוניים, בהם מדובר במצב משברי או אקוטי, וזאת בשל קצב התנהלותה הטבעי של קבוצה המתייחסת לכלל חבריה. מצבים אלה מתאימים להדרכת הורים פרטנית המוצעת ע"י המרכז.

Group_Image

0