הדרכת הורים פרטנית

הדרכת הורים פרטנית

הדרכת הורים במרכז אייכה

מרכז אייכה הינו מרכז טיפולי המספק הדרכת הורים בשיטת אייכה – שפת הקשר המגדלהדרכת ההורים במרכז ניתנת על-ידי מטפלים בכירים המגיעים מדיסציפלינות מגוונות ואשר חברו יחד סביב השיטה. המרכז מתמחה במתן שירותי הדרכת הורים לילדים, מתבגרים ובוגרים צעירים (גילאי 20-30), כאשר הטיפול מתמקד במתן סיוע, ייעוץ להורים וליווי לאורך תקופת הטיפול.
חברי המרכז, מלבד הכשרתם גם בפסיכותרפיה, עברו כולם את תוכנית ההכשרה של המרכז בהנחייתו של ד"ר איתן לבוב.

מדוע הדרכת הורים ולא טיפול בילד?

באופן תיאורטי אין כל מניעה לטפל בילד באופן ישיר ולפעמים אף ישנה המלצה לטיפול בנוסף להדרכת הורים (בין אם לילד או המתבגר, לאחד ההורים או לזוג). במקרים אלה מומלץ מאד שהטיפול יתבצע על-ידי אחד מהמטפלים במרכז איכה. לשילוב זה, המאפשר שיתוף פעולה בין שני מטפלים החולקים שפה משותפת, השפעה מכרעת על הצלחת הטיפול. יחד עם זאת, פעמים רבות הילד או המתבגר מסרב להגיע לטיפול או שהטיפול עצמו נמצא במצב של תקיעות והתחושה היא ששום דבר לא משתנה. בהדרכת הורים מתקיים למעשה טיפול מסוג קצת אחר – טיפול בהורות. הורים הפונים אלינו, עושים זאת מתוך דאגה לילד שלהם, אך גם מתוך דאגה לעצמם והסיבה לכך נעוצה בעובדה שהתסבוכת היא בקשר.

הדרכת הורים  במרכז איכה מעניקה ומתמקדת בקשר או ביחס שבין הילד להורה בנוגע למגוון תחומים המעסיקים את ההורות בת-זמננו, החל מעניינים של היומיום כגון: כעסים וריבים בין אחים, קשיים בבית-ספר, הפרעת קשב וריכוז, דימוי עצמי נמוך, וכלה במקרים מורכבים של אלימות כלפי ההורים, פגיעה עצמית, עבריינות ובריונות. לאחרונה קיימת גם עליה במקרים של הורים המדווחים על בן/בת בוגר-צעיר (גילאי 20-30) אשר אינם מתפקדים ומסרבים לעזוב את הבית. הדרכת הורים בשיטת איכה נותנת מענה גם לקושי מסוג זה.

במרכז מטפלים המתמחים בתחומים הבאים:

  • פסיכואנליזה
  • טיפול דינמי
  • טיפול זוגי, משפחתי
  • טיפול באומנות
  • טיפול במוסיקה
  • טיפול יונגיאני, טיפול באמצעות ארגז חול.
  • אימון

לפרטים נוספים על המטפלים במרכז וניסיונם המקצועי – לחצ/י כאן.

לשיחת ייעוץ חינם בנוגע להדרכת הורים במרכז אייכה התקשרו עכשיו: 054-5662218 או לחצו על צור קשר

0